Olej lněný lisovaný za studena 0,25l

Popis:

Je to jednoletá, modře kvetoucí rostlina. Suché, hnědé tobolky obsahují 6–7 semen. Usušená semena se po rozmělnění lisují za studena popř. se rafinují. Olej lisovaný za studena má zelenkavě až nahnědle žlutou barvu s charakteristickou vůní a chutí, která může být také lehce nahořklá. Rafinovaný olej, který obsahuje velké množství alfa-kyseliny linolenové, je světle až zlatě žlutý a vůně i chuť jsou rozvinuty méně výrazně.

Použití v kuchyni: Používá se ve studené kuchyni a jako koření. Bude Vám chutnat ke všem zeleninovým pokrmům a k bramborám. Použití v péči o zdraví a kosmetice: Lněný olej může být používán jak vnitřně tak zevně. K zevnímu použití se většinou míchá s jojobovým olejem a aplikuje se na ekzémy, na suchou nebo popraskanou pokožku. Čistý lněný olej se užívá na neurodermitidu a na mléčnou krustu, vnitřně přidáním do salátů nebo syrové zeleniny. Lněný olej má v přírodním léčitelství velmi široké účinky.

Tip: Používá se jako surovina do malířských barev a v péči o dřevo a kůži. Možnost zahřátí: lze lehce zahřát Mastné kyseliny: nasycené (+), jednoduché nenasycené (++), vícenásobně nenasycené (++++) Vitamíny: vitamín E (++), vitamín K (+)

Cena:
90 Kč
(bez dph 78 Kč)
skladem
Podobné produkty:
Lisovaný za studena - první lis. Olej z dýňových semen má vý...
Sušený žitný kvásek...
Jedlý rostlinný olej jednodruhový, lisovaný za studena. Zach...